Aronia & Sport

Aronia & sport
Aronia & sport
Aronia & sport
Aronia & sport

Sportowcy są wśród Nas! Zachęcam do przeczytania wywiadu z Piotrem Łabińskim- klientem Aronii Medik, który okazał się pasjonatem jazdy na rowerze!

 

A.M.: Jak zaczęła się Twoja rowerowa przygoda?

P.Ł.: Moja rowerowa przygoda zaczęła się wraz z bieganiem, kiedy to rower zaczął stanowić odskocznię i zacząłem go traktować jako dobry trening wytrzymałościowy.

 

A.M.: Jak często trenujesz? Czy stosujesz jakąś dietę?

P.Ł.: Jeżdżę na rowerze 2 razy w tygodniu po 2h. Stosuję dietę bogatą w owoce i warzywa. Sam przygotowuję napoje izotoniczne, które wzbogacam ekologicznym sokiem aroniowym, który pomaga mi wyrównać poziom wody i elektrolitów wydzielanych z organizmu wraz z potem, a także uzupełnić witaminy i sole mineralne spalane podczas wysiłku fizycznego. Dodatkowo staram się jeść regularnie i stosować produkty niskoprzetworzone.

 

A.M.: Dzielisz z kimś swoją pasję? Czy wg Ciebie łatwiej jest trenować mając drugą osobę przy boku, wzajemnie się motywując?

P.Ł.: Tak, łatwiej trenować z drugą osobą która wspiera oraz motywuje, jednakże nie wielu jest chętnych na tak wyczerpujące treningi. Na szczęście po drodze spotykam wielu kibiców.

 

A.M.: W ostatni weekend zmierzyłeś swoje siły na trasie 267 km. Co czujesz, o czym myślisz w takich chwilach?

P.Ł.: Nie można zmierzyć siły- ona jest w nas, jest moim sukcesem sportowym. Zawsze myślę o czymś przyjemnym i widzę metę wyprawy.

 

A.M.: Czy zdarzają Ci się momenty słabości, kiedy nie chcesz już wsiadać na rower?

P.Ł.: Nie miałem takich momentów, kiedy pojawia się natomiast ból związany z wysiłkiem szybko przesiadam się na inny sport np. bieganie.

 

A.M.: Czym jest dla Ciebie jazda na rowerze?

P.Ł.: Spełnieniem i realizacją celów sportowych

 

A.M.: Co poradziłbyś ludziom, którzy chcieliby zacząć uprawiać ten sport?

P.Ł.: Zaczynać od przejechania na rowerze małych odcinków ale regularnie i co tydzień zwiększać odległości.

 

A.M.: Życzymy Ci dalszych sukcesów!

P.Ł.: Nie dziękuję aby nie zapeszyć.

Poprawiają wydajność układu krwionośnego, a tym samym całego organizmu

Zawarte w aronii bioflawonoid i rutyna i zapewniają  dobrą kondycję naczyniom krwionośnym. Wyciąg z tego owocu pozwala dość skutecznie regulować nadciśnienie tętnicze, zapobiega odkładaniu się cholesterolu w ściankach tętnic, oraz chroni przed chorobami serca.Dzięki temu też właśnie usprawnia przemianę materii i poprawia gospodarkę tłuszczami.

Bardzo pozytywnie wpływają na ścięgna oraz ich regenerację

Składniki aktywne aronii działają odmładzająco i regenerująco na wielu frontach. Największą rolę odgrywają antyoksydanty. To one unieszkodliwiają nawet najbardziej agresywne wolne rodniki (hydroksylowe, ponadtlenkowe, azotynowe), uszkadzające kolagen, czyli białko tkanki łącznej odpowiedzialne między innymi za elastyczność skóry i ścięgien.

Posiadają mnóstwo witamin oraz mikroelementów,
dlatego mogą być stosowane, jako napój izotoniczny

Napój izotoniczny z dodatkiem soku z aronii pomoże Ci wyrównać poziom wody i elektrolitów wydzielanych z organizmu wraz z potem, a także uzupełnienić witaminy i sole mineralne spalane podczas wysiłku fizycznego. W odróżnieniu od napojów energetyzujących sok z aronii nie zawiera cukru.

Girl with bicycle smiling and looking in camera
Athletic Fitness Woman Running on the Beach
Jogging woman running in park
KONTAKT

MLB BIOTRADE Sp. z o.o.
ul. Serbska 4/7, 61-696 Poznań, Polska
office@mlb-biotrade.com


Bartłomiej Złotnicki
tel. +48 607 185 288
b.zlotnicki@mlb-biotrade.com