Konkurs: Aronia & Ziołowa Wyspa

Aronia Medik konkurs


Drodzy Fani aronii,

z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w konkursie, organizowanym wraz z blogiem Ziołowa Wyspa.

Wszelkie zasady konkursu znajdziecie w najnowszym poście Pani Małgorzaty Kaczmarczyk, autorki powyższego bloga. Do wygrania sok aroniowy i inne specjały Aronia Medik. Konkurs trwa do 12 kwietnia 2015 więc warto się pospieszyć!

Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia!!

Naturalne soki mętne (NFC)

Aronia juice, sok z aronii

W ostatnich latach lekarze i żywieniowcy popularyzują hasło zalecające spożywanie przynajmniej pięciu porcji owoców lub warzyw dziennie. Wszystkie te działania mają na celu ukształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych wśród dzieci jak i dorosłych oraz zachęcanie do codziennego odpowiedzialnego spożywania właściwych produktów. Ze względu na sezonowość owoców i warzyw oraz różną ich trwałość podczas przechowywania warto urozmaicać dietę o soki , które przewyższają jakością oraz wartością odżywczą tradycyjne soki owocowe.

Dlaczego soki mętne?

W produkcji soków, szczególnie owocowych technologia stanęła przed nowymi wyzwaniami.  Ogólny trend  zmierza w kierunku ograniczenia masowej produkcji koncentratów owocowych, która jest wygodna dla producenta, na rzecz droższej i bardziej zaawansowanej technologicznie produkcji soków naturalnie mętnych. W przeciwieństwie do soków klarownych nie poddaje się ich klarowaniu i filtracji. Dzięki czemu zawierają dużą ilość spolimeryzowanych związków pochodzących z surowca bogatego w biologicznie czynne związki. Przez to produkty te stają się bardziej wartościowe i wykazują znacznie silniejsze właściwości prozdrowotne. Soki NFC (not from concentrate) produkowane są tylko z owoców bez dodatku wody substancji słodzących czy konserwantów.

Najcenniejsze smaki.

Soki mętne można tłoczyć z różnych cennych surowców, m.in. z jabłek, których produkujemy znaczne ilości, ale także aronii, truskawek, gruszek, wiśni, porzeczek, malin  i na przykład bogatych w witaminę C owoców róży. Wymienione owoce charakteryzują się  wieloma właściwościami prozdrowotnymi, których bioaktywne składniki to m.in. pektyny, związki fenolowe, karotenoidy, związki mineralne. Możliwość mieszania smaków przed rozlewem pozwala na produkowanie  soków, które dzięki swoim unikalnym  właściwościom i składzie mogą być szczególnie zalecane dla konkretnych grup wiekowych.

Właściwości prozdrowotne.

Prozdrowotne właściwości soków mętnych potwierdzono w licznych badaniach przeprowadzonych na całym świecie. Przykładowo cennym składnikiem soków owocowych są związki polifenolowe, a wśród nich antocyjany, procyjanidyny, flawanole i fenolokwasy. Są to substancje uważane za silne przeciwutleniacze. Udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że jako przeciwutleniacze i „wymiatacze” wolnych rodników chronią organizm przed stresem oksydacyjnym, i co za tym idzie skutecznie obniżają ryzyko zawałów i choroby niedokrwiennej serca. Substancje te działają synergistycznie w ochronie przed różnymi chorobami cywilizacyjnymi, spowalniają procesy starzenia się organizmu, a także zwiększają ogólną odporność organizmu.

Możesz sobie na to pozwolić.

Soki mętne oferowane są w opakowaniach o większych pojemnościach 3 i 5 litrowych typu Bag-in-Box. Pozwala  to producentom na sprzedaż ich w bardzo  konkurencyjnych cenach w stosunku do soków klarowanych. Bardzo intensywny smak soków tłoczonych pozwala także na bezpieczne rozcieńczanie z wodą bez wpływu na walory smakowe. Jest to zalecane zwłaszcza w przypadku spożycia ich przez dzieci. Dodatkowym atutem opakowań Bag-in-Box jest specjalny worek, który uniemożliwia przedostanie się powietrza do soku. Dzięki temu możemy przechowywać go w temperaturze pokojowej nawet do 30 dni po otwarciu.

KONTAKT

MLB BIOTRADE Sp. z o.o.
ul. Serbska 4/7, 61-696 Poznań, Polska
office@mlb-biotrade.com


Bartłomiej Złotnicki
tel. +48 607 185 288
b.zlotnicki@mlb-biotrade.com